| Code: | 3746-LBN-P-DA |
| Name: | TRAIL |
| intended use: | Indoor |
| installation: | Ceiling Mounting |
| painting: | Interior polyester powder coating |
| color: | Rought white |
| optical reflector: | LED lens in methacrylate |
| power supply: | Integrated DALI dimmable driver for LED, 24Vdc output |
| light beam: | Symmetrical diffusing 120° |
| insulation class: | Classe 1 |
| weight: | 4.4 kg |
| IP grade: | 40 |
| glowing wire: | 650 °C |
| lamp included: | Yes |
| LED type: | SMD LED |
| overall power: | 48.0 W |
| device flow: | 4,095 lm |
| nominal life: | 50.000 (h) L80 B20 |
| color temperature: | 4000 K |
| color rendering index: | >90 |
| Note: |