| Code: | 4469-LBN-DA |
| Name: | ROSS |
| typology: | FUNCTIONAL - LARGE ENVIRONMENTS |
| family: | ROSS PARETE |
| intended use: | Indoor |
| installation: | Wall/CeilingMounting |
| fixing: | With brackets provided |
| body / structure: | Thermoplastic material body |
| color: | Rought white |
| optical reflector: | PMMA LED Lens |
| power supply: | Integrated DALI dimmable driver for LEDs, max. output 500mA dc |
| light beam: | Asymmetrical AS° |
| insulation class: | Classe 1 |
| weight: | 2.06 kg |
| IP grade: | 40 |
| glowing wire: | 850 °C |
| lamp included: | Yes |
| LED type: | SMD LED |
| overall power: | 47.5 W |
| device flow: | 6,906 lm |
| nominal life: | 50.000 (h) L80 B10 |
| color temperature: | 4000 K |
| color rendering index: | >80 |
| Note: |
For this product, you may select a different RAL color in addition to the standard paint color specified for this model, but only upon request. |