| Code: | D2210-LBN-BW |
| Name: | DP30S XS |
| intended use: | Indoor |
| installation: | cylindrical ceiling fixture |
| painting: | Polyester powder coating |
| color: | Brown |
| power supply: | Integrated |
| light beam: | direct light 45° |
| insulation class: | Classe 1 |
| weight: | 0.38 kg |
| IP grade: | IP20 |
| glowing wire: | 850 °C |
| lamp included: | Yes |
| LED type: | LED |
| overall power: | 4.5 W |
| device flow: | 353 lm |
| nominal life: | 50.000 (h) L80 B20 |
| color temperature: | 4000 K |
| color rendering index: | >90 |
| Note: |