| Code: | E1087-LBC-25 |
| Name: | REEF MICRO |
| typology: | PROJECTORS |
| family: | REEF |
| intended use: | Outdoor |
| installation: | Floor/wall/plafone fixing |
| painting: | Polyester powder coating with special outdoor treatment (sandblasting, pickling, No. 3 washing, fluorzirconing, epoxy powder primer and polyester powder surface finish). |
| color: | Grey |
| optical reflector: | 99.8% pure aluminum reflector - Adjustable optics |
| power supply: | Integrated driver for LED, 250mA dc stabilized output |
| light beam: | Concentric symmetrical 25° |
| insulation class: | Classe 2 |
| weight: | 0.9 kg |
| IP grade: | 66 |
| IK grade: | 06 |
| glowing wire: | 850 °C |
| lamp included: | Yes |
| LED type: | COB LED |
| overall power: | 10.0 W |
| device flow: | 730 lm |
| nominal life: | 50.000 (h) L80 B10 |
| color temperature: | 3000 K |
| color rendering index: | >90 |
| Note: |
Power cord with water-resistant protection, 0.9 m. |