| Code: | E5347-LBN |
| Name: | RIQUADRO |
| typology: | WALL STEP LIGHTING |
| family: | RIQUADRO |
| intended use: | Outdoor |
| installation: | Wall Recessed |
| painting: | Polyester powder coating with special outdoor treatment (sandblasting, pickling, No. 3 washing, fluorzirconing, epoxy powder primer and polyester powder surface finish). |
| color: | Grey |
| optical reflector: | 99.8% pure aluminum reflector |
| power supply: | Remote driver for LED, 350mA dc stabilized output |
| light beam: | Asymmetrical AS° |
| insulation class: | Classe 1 |
| weight: | 3.5 kg |
| IP grade: | 65 |
| IK grade: | 6 |
| glowing wire: | 850 °C |
| lamp included: | Yes |
| LED type: | Power LED |
| overall power: | 8.2 W |
| device flow: | 215 lm |
| nominal life: | 50.000 (h) L80 B20 |
| color temperature: | 4000 K |
| color rendering index: | >80 |
| Note: |
On request: sandblasted glass |