| Code: | RND11S-B1BC-XX |
| Name: | SONUS ROUND |
| typology: | SOUND-ABSORBING PANELS WITH LIGHT FIXTURES |
| family: | SONUS ROUND |
| intended use: | Indoor |
| installation: | SUSPENSION |
| fixing: | SUSPENSION |
| body / structure: | PANELS WITH VARIABLE DENSITY POLYESTER INNER PADDING. Outer cover made of Trevira CS® polyester fabric.Aluminum fastening and dissipation disc. |
| color: | Anthracite gray |
| optical reflector: | Microprismatic UV-resistant polycarbonate reflector. Office compliant UGR<19 high comfort optics. |
| light beam: | - ° |
| insulation class: | Classe 2 |
| weight: | 5.00 kg |
| IP grade: | 20 |
| glowing wire: | °C |
| lamp included: | Yes |
| overall power: | 31.0 W |
| device flow: | 3,280 lm |
| nominal life: | 50.000 (h) L80 B10. |
| color temperature: | 3000 K |
| color rendering index: | >90 |
| Note: |
On request: |