Cylindrical ceiling-mounted fixture with two different light beams, designed to create dynamic and balanced lighting effects. Available in two sizes, it enhances the space with uniform, dramatic lighting while maintaining a minimalist, contemporary aesthetic.
Available in DALI and Emergency versions.
| Flow (min/max) | 2.406 - 2.506 lm |
| Pot. (min/max) | 19.7 W |
| Kelvin | 3000 - 4000 |
| CRI | > 90 |
| Bundles | 25° - 40° |
| Code | description | technical features | finishes | ldt | |
|---|---|---|---|---|---|
|
2880-LBC-P | SWING 10 - Ceiling |
2420lm, 3000K, CRI > 90, 25° | White |
|
|
2880-LBN-P | SWING 10 - Ceiling |
2506lm, 4000K, CRI > 90, 25° | White |
|
|
2881-LBC-P | SWING 10 - Ceiling |
2406lm, 3000K, CRI > 90, 40° | White |
|
|
2881-LBN-P | SWING 10 - Ceiling |
2491lm, 4000K, CRI > 90, 40° | White |
|
| Flow (min/max) | 3.494 - 3.674 lm |
| Pot. (min/max) | 27.0 W |
| Kelvin | 3000 - 4000 |
| CRI | > 90 |
| Bundles | 15° - 30° - 60° |
| Code | description | technical features | finishes | ldt | |
|---|---|---|---|---|---|
|
2885-LBC-P | SWING 13 - Ceiling |
3504lm, 3000K, CRI > 90, 15° | Rought white |
|
|
2885-LBN-P | SWING 13 - Ceiling |
3628lm, 4000K, CRI > 90, 15° | Rought white |
|
|
2886-LBC-P | SWING 13 - Ceiling |
3548lm, 3000K, CRI > 90, 30° | Rought white |
|
|
2886-LBN-P | SWING 13 - Ceiling |
3674lm, 4000K, CRI > 90, 30° | Rought white |
|
|
2887-LBC-P | SWING 13 - Ceiling |
3494lm, 3000K, CRI > 90, 60° | Rought white |
|
|
2887-LBN-P | SWING 13 - Ceiling |
3618lm, 4000K, CRI > 90, 60° | Rought white |
|